Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.10) - en to lv translation catalogue (21 entries)

en: Sunday
lv: Svētdiena

en: Monday
lv: Pirmdiena

en: Tuesday
lv: Otrdiena

en: Wednesday
lv: Trešdiena

en: Thursday
lv: Ceturtdiena

en: Friday
lv: Piektdiena

en: Saturday
lv: Sestdiena

en: Year
lv: Gads

en: Month
lv: Mēnesis

en: Day
lv: Diena

en: Hour
lv: Stunda

en: Minute
lv: Minūte

en: Second
lv: Sekunde

en: Select list
lv: Izvēles saraksts

en: 1 minute
lv: 1 minūte

en: About
lv: Par

en: Date and time
lv: Datums un laiks

en: 5 minute
lv: 5 minūtes

en: 15 minute
lv: 15 minūtes

en: 10 minute
lv: 10 minūtes

en: 30 minute
lv: 30 minūtes
