Persian Date for Drupal 8 (8.x-4.1) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: Year
ku: ساڵ

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: About
ku: دەربارە

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

[ctx: ampm]
en: am
ku: ب.ن.

[ctx: ampm]
en: pm
ku: پ.ن.
