Persian Date for Drupal 8 (8.x-4.0) - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Year
bg: Година

en: Month
bg: Месец

en: Day
bg: Ден

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Date and time
bg: Дата и час
