Persian Date for Drupal 8 (8.x-4.0) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: Sunday
kk: Жексенбі

en: Monday
kk: Дүйсенбі

en: Tuesday
kk: Сейсенбі

en: Wednesday
kk: Сәрсенбі

en: Thursday
kk: Бейсенбі

en: Friday
kk: Жұма

en: Saturday
kk: Сенбі

en: Date and time
kk: Дата және уақыт
