Persistent Visitor Parameters (1.0.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Session
hi: सेशन
