Persistent Visitor Parameters (2.0.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Status
fr: État

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: User
fr: Utilisateur

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Never
fr: Jamais

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Last login
fr: Dernière connexion

en: Registration URL
fr: URL d'enregistrement

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: The user id.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -
