Personal ID (2.0.0-beta4) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Text
uk: Текст

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Default value
uk: Базове значення

en: Case sensitive
uk: Чутливе до регістру

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів

en: String settings
uk: Налаштування рядка

en: Contains US ASCII characters only
uk: Містить лише символи US ASCII
