Personalization Token (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Token
oc: Geton (token)

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Personalization
oc: Personalizacion

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
