Personified (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: Other
tr: Diğer

en: Template
tr: Şablon

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: Constant
tr: Sabit

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Endpoint
tr: Uç nokta
