Previewable email templates (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Name
pl: Nazwa

en: Back
pl: Wstecz

en: Preview
pl: Podgląd

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Mail
pl: Poczta

en: Module
pl: Moduł

en: To
pl: Do

en: Custom
pl: Własne

en: Additional options
pl: Dodatkowe opcje

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Successfully sent email to %recipient
pl: Pomyślnie wysłano e-maila do %recipient

en: There are no recipients for this email.
pl: Nie ma odiorców dla tego emaila.

en: Enable the <a href="@drupal-token">Token module</a> to view the available token browser.
pl: Włącz <a href="@drupal-token">Moduł Token</a> aby przeglądać dostępne tokeny.

en: Copies
pl: Kopie

en: Invalid email address found: %mail.
pl: Znaleziono nieprawidłowy adres email: %mail.

en: Body as HTML
pl: Treść jako HTML

en: (user @uid)
pl: (użytkownik @uid)

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.
