Previewable email templates (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Subject
pt: Assunto

en: Edit
pt: Editar

en: Back
pt: Para trás

en: Preview
pt: Pré-visualização

en: View
pt: Mostrar

en: Mail
pt: Correio

en: Module
pt: Módulo

en: To
pt: Para

en: Custom
pt: Personalizado

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title eliminado.

en: Language code
pt: Código de idioma
