Previewable email templates (8.x-4.1) - en to oc translation catalogue (21 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Subject
oc: Objècte

en: Edit
oc: Modificar

en: Back
oc: Precedent

en: Preview
oc: Apercebut

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Module
oc: Modul

en: To
oc: A

en: Custom
oc: Personalizat

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: @type %title has been deleted.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat suprimit.

en: Successfully sent email to %recipient
oc: Corrièrs electronic envoyé a %recipient amb succès

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
