Previewable email templates (8.x-4.3) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Subject
tr: Konu

en: Edit
tr: Düzenle

en: Back
tr: Geri

en: Preview
tr: Ön izleme

en: View
tr: Görüntüle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Mail
tr: Posta

en: Module
tr: Modül

en: To
tr: Kime

en: Custom
tr: Özel

en: Additional options
tr: Ek seçenekler

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Language code
tr: Dil kodu

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: Plain text body
tr: Düz metin gövde
