Pets Clinic (1.0.4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Read More
id: Selengkapnya

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
