Pets Clinic (1.0.5) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali
