Pets Clinic (1.0.6) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: General Info
fr: Informations générales
