Permissions filtered by modules (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Administration
de: Verwaltung

en: Permission
de: Berechtigung

en: About
de: Über

en: Save permissions
de: Berechtigungen speichern

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
de: Warnung: Sollte nur vertrauenswürdigen Rollen gewährt werden; diese Berechtigung hat Auswirkungen auf die Sicherheit.
