Phone Label (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Number
fi: Numero

en: Required
fi: Pakollinen

en: Label
fi: Tunnus

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Telephone number
fi: Puhelinnumero

en: This field stores a telephone number in the database.
fi: Tämä kenttä tallentaa puhelinnumeron tietokantaan.
