Phone Label (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Title
id: Judul

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Number
id: Angka

en: Required
id: Wajib

en: Optional
id: Pilihan

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Telephone number
id: Nomor telepon
