Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Number
fa: عدد

en: Required
fa: اجباری

en: Label
fa: برچسب

en: Optional
fa: اختیاری

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.
