Phone Label (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Number
pl: Liczba

en: Required
pl: Wymagane

en: Label
pl: Etykieta

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Field types
pl: Typy pól

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Telephone number
pl: Numer telefonu

en: This field stores a telephone number in the database.
pl: To pole zapisuje numer telefonu w bazie danych
