Phone Label (1.1.0) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Number
nl: Getal

en: Required
nl: Verplicht

en: Optional
nl: Optioneel

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Telephone number
nl: Telefoonnummer

en: This field stores a telephone number in the database.
nl: Dit veld slaat een telefoonnummer op in de database.
