Phone Label (1.2.0) - en to lt translation catalogue (9 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Required
lt: Privalomas

en: Label
lt: Etiketė

en: Optional
lt: Pasirinktinis

en: Phone number
lt: Telefono numeris

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.
