Phone Label (1.2.0) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Required
fr: Requis

en: Label
fr: Libellé

en: Optional
fr: Facultatif

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Field types
fr: Types de champs

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Telephone number
fr: Numéro de téléphone

en: This field stores a telephone number in the database.
fr: Ce champ stocke un numéro de téléphone dans la base de données.
