Phone Label (1.2.0) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Required
hu: Szükséges

en: Label
hu: Címke

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Telephone number
hu: Telefonszám

en: This field stores a telephone number in the database.
hu: Ez a mező egy telefonszámot tárol az adatbázisban.
