Phone Label (1.2.0) - en to ru translation catalogue (11 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Disabled
ru: Отключено

en: Required
ru: Обязательно

en: Label
ru: Метка

en: Optional
ru: Необязательно

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Field types
ru: Типы полей

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Telephone number
ru: Номер телефона

en: This field stores a telephone number in the database.
ru: Данное поле хранит в базе данных номер телефона.
