Phone Number (field) (2.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Size
tr: Boyut

en: None
tr: Hiçbiri

en: Country
tr: Ülke

en: Required
tr: Zorunlu

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Widget settings
tr: Arayüz nesnesi (widget) ayarları

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Installed
tr: Kurulu

en: Extension
tr: Uzantı

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Field settings
tr: Alan ayarları

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Country name
tr: Ülke adı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Emergency
tr: Acil durum

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Storage settings
tr: Depolama ayarları
