Phone Number (field) (2.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Size
hi: आकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: Country
hi: देश

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Pager
hi: पेजर

en: Display type
hi: प्रदर्शन प्रकार

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Emergency
hi: आपातकाल
