Phone Number (field) (2.0.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Country
fa: کشور

en: Required
fa: اجباری

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Widget settings
fa: تنظیمات ابزارک

en: Optional
fa: اختیاری

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Extension
fa: پسوند

en: Country code
fa: کد کشور

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Field settings
fa: تنظیمات فیلد

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Verification
fa: کلمه تایید

en: Verify
fa: بررسی درستی

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Storage settings
fa: تنظیمات ذخیره سازی
