Phone Number (field) (2.0.0-alpha6) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Size
id: Ukuran

en: None
id: Tiada

en: Country
id: Negara

en: Required
id: Wajib

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Optional
id: Pilihan

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Installed
id: Terinstal

en: Extension
id: Ekstension

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Field settings
id: Pengaturan data

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: Emergency
id: Darurat

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Default country
id: Negara bawaan
