Phone Number (field) (2.0.0-alpha6) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Size
ja: サイズ

en: None
ja: なし

en: Country
ja: 国

en: Required
ja: 必須

en: Unknown
ja: 不明

en: Mobile
ja: モバイル

en: Optional
ja: 任意

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Not Installed
ja: 未インストール

en: Installed
ja: インストール済み

en: Extension
ja: 拡張子

en: Country code
ja: 国コード

en: Pager
ja: ページャー

en: Field settings
ja: フィールドの設定

en: Display type
ja: 表示形式

en: Country name
ja: 国名

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Emergency
ja: 緊急

en: Unique
ja: ユニーク

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Default country
ja: デフォルトの国

en: Storage settings
ja: ストレージ設定
