Phone Number (field) (2.0.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Size
pt: Tamanho

en: None
pt: Nenhum

en: Country
pt: País

en: Required
pt: Obrigatório

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Widget settings
pt: Configurações do widget

en: Optional
pt: Opcional

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: Flag
pt: Alerta

en: Phone number
pt: Telefone

en: Not Installed
pt: Não instalado

en: Installed
pt: Instalado

en: Extension
pt: Extensão

en: Country code
pt: Código do país

en: Pager
pt: Paginador

en: Field settings
pt: Configurações do campo

en: Display type
pt: Tipo de exibição

en: Allowed countries
pt: Países permitidos

en: Verify
pt: Verificar

en: Verified
pt: Verificado

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Emergency
pt: Emergência

en: Unique
pt: Único

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Default country
pt: País padrão

en: Storage settings
pt: Configurações de armazenamento
