Phone Number (field) (2.0.0-alpha7) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Country
da: Land

en: Required
da: Obligatorisk

en: Unknown
da: Ukendt

en: Widget settings
da: Indstillinger for CAPTCHA

en: Optional
da: Valgfrit

en: Phone Number
da: Telefonnummer

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Installed
da: Installeret

en: Country Code
da: Landekode

en: Extension
da: Udvidelse

en: Country code
da: Landekode

en: Resend
da: Gensend

en: Field settings
da: Feltindstillinger

en: Display type
da: Display-type

en: Country name
da: Landenavn

en: Verification
da: Bekræftelse

en: Emergency
da: Nødsituation

en: Unique
da: Unik

en: Field types
da: Felttyper

en: Default country
da: Standard land

en: Storage settings
da: Indstillinger for lagring

en: Composite elements
da: Sammensatte elementer
