Phone Number (field) (2.0.0-alpha7) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Yes
it: Sì

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Required
it: Obbligatorio

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Optional
it: Opzionale

en: Flag
it: Contrassegno

en: Phone number
it: Telefono

en: Installed
it: Installato

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Extension
it: Estensione

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Pager
it: Paginazione

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: Display type
it: Tipo di display

en: Country name
it: Nome della nazione

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Emergency
it: Emergenza

en: Unique
it: Univoco

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Default country
it: Paese predefinito

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione
