Phone Number (field) (2.0.0-alpha9) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: None
th: ไม่มี

en: Country
th: ประเทศ

en: Required
th: จำเป็น

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Mobile
th: มือถือ

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Phone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Pager
th: ตัวเปลี่ยนหน้า

en: Field settings
th: การตั้งค่าช่องรับข้อมูล

en: Emergency
th: กรณีฉุกเฉิน

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Default country
th: ประเทศปกติ
