Phone Number (field) (2.0.0-alpha8) - en to cs translation catalogue (25 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Size
cs: Velikost

en: None
cs: Žádné

en: Country
cs: Země

en: Required
cs: Povinné

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Widget settings
cs: Nastavení widgetu

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Extension
cs: Přípona

en: Country code
cs: Kód země

en: Pager
cs: Stránkovač

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Emergency
cs: Stav nouze

en: Unique
cs: Unikátní

en: Field types
cs: Typy polí

en: Default country
cs: Výchozí země

en: Storage settings
cs: Nastavení úložiště
