Phone Number (field) (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Country
ru: Страна

en: Required
ru: Обязательно

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Widget settings
ru: Настройки виджета

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Optional
ru: Необязательно

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Installed
ru: Установлено

en: Extension
ru: Расширение

en: Country code
ru: Код страны

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Resend
ru: Отправить повторно

en: Field settings
ru: Настройки поля

en: Display type
ru: Тип отображения

en: Country name
ru: Название страны

en: Verification
ru: Подтверждение

en: Verified
ru: Проверено

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Emergency
ru: Аварийная

en: Unique
ru: Уникальный

en: Field types
ru: Типы полей

en: Storage settings
ru: Настройки хранилища

en: Verification Code
ru: Проверочный код

en: Send verification code
ru: Отправить проверочный код
