Phone Number (field) (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Country
uk: Країна

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Widget settings
uk: Налаштування віджета

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Not Installed
uk: Не встановлено

en: Installed
uk: Встановлено

en: Country Code
uk: Код країни

en: Extension
uk: Розширення

en: Country code
uk: Код країни

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Resend
uk: Надіслати ще раз

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Country name
uk: Назва країни

en: Verification
uk: Перевірка

en: Verify
uk: Перевірити

en: Verified
uk: Перевірено

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Unique
uk: Унікальне

en: Field types
uk: Типи полів

en: International
uk: Міжнародні

en: Storage settings
uk: Налаштування сховища

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи
