PhoneNumber (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (48 entries)

en: None
nl: Geen

en: Country
nl: Land

en: Types
nl: Soorten

en: Required
nl: Verplicht

en: Format
nl: Opmaak

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Mobile
nl: Mobiel

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Optional
nl: Optioneel

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: seconds
nl: seconden

en: Countries
nl: Landen

en: API key
nl: API-sleutel

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Extension
nl: Extensie

en: Country code
nl: Landcode

en: Pager
nl: Paginering

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

en: About
nl: Over

en: Light
nl: Licht

en: Country name
nl: Landnaam

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Verification
nl: Verificatie

en: Verify
nl: Controleren

en: Verified
nl: Geverifieerd

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Unique
nl: Uniek

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Default country
nl: Standaardland

en: Dark
nl: Donker

en: Resend code
nl: Code opnieuw versturen

en: Invalid code.
nl: Ongeldige code.

en: National
nl: Nationaal

en: International
nl: Internationaal

en: Storage settings
nl: Opslaginstellingen

en: Link using text: @title
nl: Link met tekst: @title

en: Soft
nl: Zacht

en: Verification Code
nl: Verificatiecode

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: No placeholder
nl: Geen plaatshouder

en: Unable to deliver the code. Please contact support.
nl: Kan de code niet versturen. Neem contact op met support.

en: Code resent
nl: Code opnieuw verzonden

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
nl: De <em>instellingen</em> en de <em>weergave-instellingen</em> van het telefoonnummer-veld kunnen apart geconfigureerd worden. Zie voor meer informatie over hoe velden en hun weergave beheerd kunnen worden de pagina <a href=":field_ui">Field UI help</a>.

en: Advanced elements
nl: Geavanceerde elementen

en: Valid countries
nl: Geldige landen

en: The phone number %phone is not valid.
nl: Het telefoonnummer %phone is ongeldig.

en: @number is not a valid phone number.
nl: @number is geen geldig telefoonnummer.
