PhoneNumber (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: None
fa: هیچ

en: Country
fa: کشور

en: Types
fa: انواع

en: Required
fa: اجباری

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Optional
fa: اختیاری

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Installed
fa: نصب شده

en: Default value
fa: مقدارپیشفرض

en: Extension
fa: پسوند

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: About
fa: درباره

en: Light
fa: روشن

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Default country
fa: کشورپیشفرض

en: Dark
fa: تاریک

en: Storage settings
fa: تنظیمات ذخیره سازی
