PhoneNumber (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Country
tr: Ülke

en: Types
tr: Tipler

en: Required
tr: Zorunlu

en: Format
tr: Biçim

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: seconds
tr: saniye

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Installed
tr: Kurulu

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Show flags
tr: İşaretleri göster

en: Extension
tr: Uzantı

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: About
tr: Hakkında

en: Country name
tr: Ülke adı

en: Uses
tr: Kullanım

en: Emergency
tr: Acil durum

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Default country
tr: Öntanımlı ülke

en: Storage settings
tr: Depolama ayarları

en: Link using text: @title
tr: @title metnini kullanan bağlantı

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
tr: Telefon alanının <em>ayarları</em> ve <em>görüntüsü</em> ayrı olarak yapılandırılabilir. Alanların ve alan görüntülerinin nasıl yönetileceği ile ilgili daha fazla bilgi için <a href=":field_ui">Alan Kullanıcı Arayüzü yardımına</a> bakın.
