PhoneNumber (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: None
de: Keine

en: Country
de: Land

en: Types
de: Typen

en: Required
de: Erforderlich

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Mobile
de: Mobil

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: seconds
de: Sekunden

en: Countries
de: Länder

en: API key
de: API-Key

en: Installed
de: Installiert

en: Default value
de: Standardwert

en: Extension
de: Erweiterung

en: Country code
de: Länderkennung

en: Pager
de: Seitennavigation

en: Resend
de: Erneut senden

en: About
de: Über

en: Light
de: Hell

en: Country name
de: Landesname

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Verification
de: Verifizierung

en: Verify
de: Überprüfen

en: Verified
de: Überprüft

en: Emergency
de: Notfall

en: Unique
de: Eindeutig

en: Field types
de: Feldtypen

en: Default country
de: Standard-Land

en: Dark
de: Dunkel

en: Unique number
de: Eindeutige Zahl

en: Resend code
de: Code noch einmal versenden

en: Invalid code.
de: Code ungültig.

en: Storage settings
de: Speichereinstellungen

en: Link using text: @title
de: Den Text @title für den Link benutzen

en: Soft
de: Weich

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: No placeholder
de: Kein Platzhalter

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
de: Die <em>Einstellungen</em> und die <em>Anzeige</em> des Telefonfelds können separat konfiguriert werden. In der <a href=":field_ui">Field UI Hilfe</a> finden Sie weitere Informationen zur Verwaltung von Feldern und deren Anzeige.

en: Advanced elements
de: Fortgeschrittene Elemente

en: Toggle theme
de: Umschalter-Theme

en: Valid countries
de: Gültige Länder
