PhoneNumber (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: None
pl: Brak

en: Country
pl: Państwo

en: Types
pl: Typy

en: Required
pl: Wymagane

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Not installed
pl: Niezainstalowany

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: seconds
pl: sekundy

en: Countries
pl: Kraje

en: API key
pl: Klucz API

en: Container class
pl: Klasa kontenera

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Country code
pl: Kod kraju

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: About
pl: O stronie

en: Light
pl: Jasny

en: Allowed countries
pl: Dozwolone kraje

en: Country name
pl: Nazwa kraju

en: Uses
pl: Używa

en: Verification
pl: Weryfikacja

en: Verify
pl: Zweryfikować

en: Verified
pl: Zweryfikowany

en: Emergency
pl: Awaria

en: Unique
pl: Unikalne

en: Field types
pl: Typy pól

en: Default country
pl: Domyślny kraj

en: Dark
pl: Ciemny

en: Storage settings
pl: Ustawienia przechowywania

en: Link using text: @title
pl: Tworzenie odnośnika przy użyciu tekstu: @title

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
pl: <em>Ustawienia</em> i <em>format wyświetlania</em> pola telefonicznego mogą być skonfigurowane niezależnie. Więcej informacji na temat zarządzania polami i ich formatem wyświetlania znajduje się w <a href=":field_ui">pomocy modułu Field UI</a>.
