PhoneNumber (1.0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: None
ro: Nimic

en: Country
ro: Țară

en: Types
ro: Tipuri

en: Required
ro: Necesar

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Optional
ro: Opțional

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: seconds
ro: secunde

en: API key
ro: Cheia API

en: Installed
ro: Instalat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Extension
ro: Extensie

en: Country code
ro: Cod țară

en: Pager
ro: Paginator

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Emergency
ro: Urgență

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Default country
ro: Țara implicită

en: Storage settings
ro: Setări de stocare

en: Link using text: @title
ro: Legătura folosește textul: @title

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
ro: <em>Setăriile</em> și <em>afișarea</em> câmpului de tip telefon pot fi configurate separat. Vedeți <a href=":field_ui">ajutorul modulului Field UI</a> pentru mai multe informații despre câmpuri și afișarea lor.
