PhoneNumber (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: None
ja: なし

en: Country
ja: 国

en: Types
ja: タイプ

en: Required
ja: 必須

en: Format
ja: フォーマット

en: Unknown
ja: 不明

en: Mobile
ja: モバイル

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Optional
ja: 任意

en: Phone number
ja: 電話番号

en: seconds
ja: 秒

en: Countries
ja: 国

en: Installed
ja: インストール済み

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Extension
ja: 拡張子

en: Country code
ja: 国コード

en: Pager
ja: ページャー

en: About
ja: アバウト

en: Country name
ja: 国名

en: Uses
ja: 機能

en: Emergency
ja: 緊急

en: Unique
ja: ユニーク

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Default country
ja: デフォルトの国

en: Storage settings
ja: ストレージ設定

en: Link using text: @title
ja: テキスト使用リンク: @title

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
ja: 電話番号フィールドの<em>設定</em>と<em>表示</em>は別々に管理することができます。フィールドとその表示の管理についてのより詳しい情報は、<a href=":field_ui">Field UI のヘルプ</a>を参照してください。

en: Advanced elements
ja: 高度な要素
