PhoneNumber (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: None
uk: Немає

en: Country
uk: Країна

en: Types
uk: Типи

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Format
uk: Формат

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: seconds
uk: секунд(и)

en: Countries
uk: Країни

en: API key
uk: Ключ API

en: Installed
uk: Встановлено

en: Default value
uk: Базове значення

en: Show flags
uk: Показати прапори

en: Extension
uk: Розширення

en: Country code
uk: Код країни

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Resend
uk: Надіслати ще раз

en: About
uk: Про модуль

en: Light
uk: Світла

en: Country name
uk: Назва країни

en: Uses
uk: Використання

en: Verification
uk: Перевірка

en: Verify
uk: Перевірити

en: Verified
uk: Перевірено

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Unique
uk: Унікальне

en: Field types
uk: Типи полів

en: Default country
uk: Базова країна

en: Modern
uk: Модерн

en: Dark
uk: Темний

en: National
uk: Національний

en: International
uk: Міжнародні

en: Storage settings
uk: Налаштування сховища

en: Link using text: @title
uk: Посилання використовуючи текст: @title

en: Soft
uk: М’яко

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: No placeholder
uk: Заповнювач відсутній

en: The <em>settings</em> and the <em>display</em> of the telephone field can be configured separately. See the <a href=":field_ui">Field UI help</a> for more information on how to manage fields and their display.
uk: <em>Параметри</em> та <em>відображення</em> поля телефонного номеру можуть бути налаштовані окремо. Додаткову інформацію про керування полями та їх відображенням дивіться на сторінці <a href=":field_ui">Довідка про інтерфейс поля</a>.

en: Advanced elements
uk: Розширені елементи

en: Toggle theme
uk: Тема перемикача

en: Valid countries
uk: Дійсні країни
