Photo Albums (1.0.0-rc1) - en to id translation catalogue (37 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: On
id: Pada

en: Image
id: Gambar

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Find and manage content.
id: Cari dan kelola konten.

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Asc
id: Urutan turun

en: Medium (220×220)
id: Sedang (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
id: Mini (100x100)
