Photo Albums (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (45 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: On
pt: Ligado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: File Size
pt: Tamanho do ficheiro

en: Teaser
pt: Resumo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Photos
pt: Fotos

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Published status
pt: Estado da publicação

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerir conteúdo.

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Master
pt: Principal

en: Media library
pt: Biblioteca de media

en: Medium (220×220)
pt: Médio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
pt: Miniatura (100×100)

en: Linked to media item
pt: Vinculado ao item de media

en: Media item
pt: Item de media

en: Media Library thumbnail (220×220)
pt: Miniatura da biblioteca de media (220 × 220)
