Photo Albums (1.0.0) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Language
it: Lingua

en: On
it: Acceso

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Teaser
it: Anteprima

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Photos
it: Foto

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: author
it: autore

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Master
it: Principale

en: Medium (220×220)
it: Medio (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
it: Miniatura (100×100)
