Photographer - Drupal One Page Portfolio Theme (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Text color
it: Colore del testo

en: Basic settings
it: Impostazioni di base

en: Close
it: Chiudi

en: White
it: Bianco

en: Link color
it: Colore collegamenti

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Shortcut icon settings
it: Impostazioni specifiche dell'icona

en: wide
it: largo

en: Main background
it: Sfondo principale

en: Sidebar background
it: Sfondo della barra laterale

en: Footer background
it: Sfondo piè di pagina

en: Title and slogan
it: Titolo e slogan

en: Header background top
it: Sfondo intestazione in alto

en: narrow
it: stretto
